2. etapa EET od 1.3.2017

 • 2. etapa EET od 1.3.2017

   

  Do 2. etapy EET s povinností evidovat „hotovostní“ tržby od 1.3.2017 spadá velkoobchod a maloobchod uvedený v klasifikaci NACE pod kódy 45.1, 45.3, 45.4, pokud jde o obchod, 46 a 47. Jedná se tedy o tyto činnosti:
  • 45.1 Obchod s motorovými vozidly, kromě motocyklů
  • 45.3 Obchod s díly a příslušenstvím pro motorová vozidla, kromě motocyklů
  • 45.4 Obchod s motocykly, s díly a příslušenstvím pro motocykly (opravy a údržba motocyklů do 2. etapy EET nepatří)
  • 46 Velkoobchod, kromě motorových vozidel
  • 47 Malooobchod, kromě motorových vozidel
  Povinnost evidovat tržby v této etapě se týká výše uvedeného obchodu ve všech případech, tedy bez ohledu na to, zda se jedná o hlavní či vedlejší činnost.
  Od 1.3.2017 tedy mají povinnost evidovat tržby i ti, pro které je obchod jen vedlejší činností (pokud však u dané osoby a v dané provozovně bude naplněn znak minoritní činnosti, nebude Finanční správa evidenci tržeb vymáhat – ale jen do okamžiku povinnosti evidovat tržby z majoritní činnosti).
  Do 2. etapy evidence tržeb od 1.3.2017 spadá veškerý velko a maloobchod, tj. nákup a prodej zboží bez dalšího zpracování včetně komisního prodeje v bazarech. Třídění, klasifikování a sestavování (montáž) zboží, míchání (mísení) zboží (např. písku), plnění do lahví, balení, vybalování a přebalování pro rozdělování na menší množství, označování etiketami, skladování (i mražením nebo chlazením), dodávání a instalace zboží přitom není považováno za další zpracování a stále se jedná o velko či maloobchod spadající do této etapy.
Přejít k navigační liště